loading...
klinika@dr-gajda.pl
(+48) 91 433 07 76
stomatolog Szczecin

Licówka dla wygody i estetyki

stomatologia estetyczna Szczecin

Licówka porcelanowa to cienka porcelanowa płytka, przyklejana na zęby przednie. Ma to za zadanie poprawienie kształtu i estetyki. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, odłamane brzegi, czy pojawiające się przebarwienia. Zabieg polega na oszlifowaniu przedniej części zęba, a grubość przyszłej licówki zależy od grubości zeszlifowanej warstwy. Następnie pobierany jest wycisk, na bazie którego w laboratorium wykonane będą licówki. Na następnej wizycie oczyszcza i szlifuje się zęba, a po tym przytwierdza się licówkę dzięki specjalnemu cementowi kompozytowemu.

Gabinet w Szczecinie

Wybierając założenie licówek w gabinecie dr Gajda w Szczecinie, macie Państwo pewność że podejmiemy wszelkich starań aby Państwo usatysfakcjonować. Uzupełnienia te mocowane są trwale i mocno - nie należy mieć obaw, że mogą odpaść lub przypadkowo ukruszyć się w trakcie ich używania.

Rodzaje licówek

 

Inlay

jest to wkład koronowy, który odbudowuje powierzchnie żującą zębów bocznych trzonowych i przedtrzonowych. Wykonywany jest z tłoczonej porcelany przez technika dentystycznego na podstawie wycisków pobieranych przez lekarza. Jest trwalszą alternatywą dla zwykłego wypełnienia kompozytowego, odtwarza idealnie warunki zwarciowe pacjenta.

Onlay

jest to również wkład koronowy, odtwarzający nie tylko powierzchnie żująca zęba ale także ściany boczne umożliwiając perfekcyjną odbudowę punktów stycznych (między zębami). Wykonywany jest z tłoczonej porcelany przez technika dentystycznego na podstawie wycisków pobieranych przez lekarza. Jest trwalszą alternatywą dla zwykłego wypełnienia kompozytowego, odtwarza idealnie warunki zwarciowe pacjenta.

 

 

Dentysta Szczecin - Zarezerwuj wizytę


Rezerwacja telefoniczna
Rezerwacja online

© Dentysta stomatolog Dr-gajda.pl Szczecin - Wszelkie prawa zastrzeżone. Polecane usługi: protetyka, ortodoncja, licówki, wybielanie zębów, tomografia komputerowa, endodoncja.
Strona www.dr-gajda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz naszą politykę plików cookies Projekt i realizacja strony internetowej: averta.pl.